Fotografia packshot – sekrety zdjęć packshot

Podstawę dobrego zdjęcia packshot bardzo często stanowią oryginalne ujęcie oraz indywidualny styl obrazowania. Fotografia packshot w większości ukazuje prawie wyłącznie produkt stojący na białym tle. Na tego typu zdjęciach powinno być widać drobne szczegóły i właściwości fotografowanego produktu lub jego wyjątkowy sposób oświetlenia. O definicji i szerokiej możliwości zdjęć packshot możesz przeczytać w naszym wcześniejszym wpisie fotografia produktowa packshot. Teraz zdradzimy kilka sekretów dobrych zdjęć packshot.

Fotografia packshot – technika i doświadczenie

Posiadanie wiedzy technicznej na temat wykonywania zdjęć zdjęć produktowych i rozumienie działania światła oraz umiejętnej i świadomej pracy z nim jest podstawą wykonywania dobrych zdjęć. Dzięki opanowaniu technicznych aspektów pracy z różnymi pod kątem wielkości i różnorodności materiałowej przedmiotami możemy osiągać najlepsze rezultaty. Ogromną rolę odgrywa tutaj również umiejętny dobór odpowiedniej techniki fotografowania, dzięki której osiągamy między innymi odpowiednie proporcje produktów.

Dobry packshot – jaki to?

Fotografia packshot jest zdjęciem o charakterze nieco reprodukcyjnym. Fotografowany przedmiot powinien przedstawiać się w sposób zgodny ze stanem faktycznym. Fotograf nie powinien wywierać jako tako wpływu na sam przedmiot… Jak zatem kusząco przedstawić prosty, nie zawsze atrakcyjny produkt? I tutaj właśnie wchodzi nasze “po drugie”. Dobry fotograf produktowy jest w stanie sprostać temu zadaniu, za pomocą swojej wyobraźni. Wyobraźnia pomoże znaleźć idealne ułożenie produktu i dobranie korzystnego kąta fotografowania. Dodatkową wisienką na torcie będzie oczywiście retusz zdjęć, który pozwoli co nieco “podkręcić” produkt, zachowując przy tym jego rzeczywisty wygląd.

Fotografia packshot to nie tylko rozpoznawalny przedmiot

W fotografii packshot ważne, aby sam przedmiot był łatwo rozpoznawalny i stanowi dominujący element zdjęcia. Dodatkowo istotne jest również ukazanie wrażenia, jakie odnosi się podczas dotykania produktu lub patrzenia na niego. I tutaj znowu wracamy do techniki, bo tylko za sprawą umiejętnego i odpowiedniego oświetlenia ukażemy wrażenia wzrokowe, jakie dany przedmiot wywołuje. Patrząc na przedmiot możemy określić czy jest on chropowaty jak koci język, czy jego powierzchnia jest gładki jak lustro, a może ma metaliczny połysk, itp. To stosunkowo najtrudniejszy aspekt fotografii packshot.

Niestety bardzo często packshoty pozbawione są walorów informacyjnych dotyczących właściwości produktu. Teraz, gdy już wiesz na co zwrócić uwagę oceniając dobre zdjęcia packshot zapewne zauważysz jak niewiele jest wokół nas naprawdę dobrych zdjęć, które w sposób naturalny, rzeczywistym, ale i kuszący ukazują fotografowane przedmioty. 

Jeśli poszukujesz fotografa, który potrafi w sposób rzeczywisty odzwierciedlić prawdziwy, piękny wygląd produktu, koniecznie skontaktuj się z naszym studiem. Z przyjemnością stworzymy dla Ciebie wyjątkowo dobre packshoty.

Więcej blogowych inspiracji