Fotografia produktowa packshot

Fotografia produktowa packshot to zdjęcia produktów na białym tle, które w naturalny i bardzo atrakcyjny sposób przedstawiają fotografowaną rzecz. Profesjonalna fotografia packshot wymaga “poznania” fotografowanego produktu i podejścia do niego w sposób indywidualny. Chcąc stworzyć naprawdę dobre zdjęcie musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Należą do nich między innymi rozmiar, materiał i kolor rzeczy, z którą zamierzamy pracować. Po określeniu charakterystyki produktu możemy dopasować do niego odpowiednie światło, które pomoże wydobyć jego wszystkie walory.

Fotografia produktowa packshot przedmiotów

W dziedzinie fotografii packshot mamy ogrom możliwości produktowych z całkowicie różnych branż. Możemy fotografować produkty bardzo małe, które wymagają specjalnego sprzętu fotograficznego. Za sprawą profesjonalnego sprzętu możemy uzyskać ostrości na każdej płaszczyźnie produktu. Przykładem tego typu zdjęć będzie fotografia biżuterii, monet czy diamentów.

Przy rzeczach o standardowym wymiarze proces tworzenia będzie nieco mniej wymagający. Możemy fotografować produkty takie jak perfumy, kosmetyki, ubrania, dodatki takie jak torebki, buty, okulary oraz produkty spożywcze, alkohole i napoje, suplementy diety, czy leki. Przy produktach dużych, takich jak urządzenia, meble, motocykle, czy samochody, potrzebujemy sporego studia i jego adekwatnego wyposażenia, które umożliwi stworzenie dużego planu zdjęciowego i  atrakcyjnego efektu końcowego.

Atrakcyjne przedstawienie produktu

Najczęściej spotykanymi zdjęciami packshot są zdjęcia, na których produkt przedstawiany jest idealnie od przodu. Osobiście w Studio Poniekąd uważamy, że warto nieco odejść od tej zasady. Przedstawienie produktu pod lekkim kątem lub w całkowicie innym, ciekawym ułożeniu pozwala bardziej wyróżnić produkt na tle innych, konkurencyjnych produktów. Szczególnie fajnie widać to przeglądając produkty na allegro, czy w Google, gdzie często można spotkać bardzo podobne, czasem nawet takie same zdjęcia.

Nasze studio specjalizuje się w fotografii produktowej packshot i still life. Jeżeli poszukujesz profesjonalnego studia fotografii zapraszamy do obejrzenia naszego portfolio i kontaktu.

Więcej blogowych inspiracji